Hledáme Vychovatele

„Škola je dílna lidskosti, kdež lidé mladí a suroví bývají ku přijetí plných pravých obrysů vzdělávání, aby nezůstali pařezy, nýbrž stali se živými obrazy Boha, tvory Tvůrci nejpodobnějšími.“

Spolek pro waldorfskou školu ve Zlíně a okolí, z.s., rok a půl stabilně fungující iniciativa pro vznik první waldorfské školy ve Zlínském kraji,  hledá člověka pevného, odvážného a otevřeného, který by na sebe vzal roli

vychovatele ve školní družině waldorfské školy

od září 2021.

 

Jsme společenství rodičů, pedagogů a příznivců waldorfské pedagogiky, které se od dubna 2019 pravidelně schází a společně se vzdělává, organizuje kulturní akce a semináře pro veřejnost a především pracuje na přípravách k otevření školy v září 2021. Jsme dobrá parta přátel a kolegů, kteří si pomáhají a nesou se navzájem. Máme společný cíl: založit soukromou školu, která bude postavena na základech lidství – touze člověka poznávat, učit se a tvořit nové, lásce a úctě k sobě i bližnímu svému, zodpovědnosti vůči sobě, svému okolí a světu, ve kterém žijeme. Naše škola bude plně tvůrčím prostředím, kde se bude moci projevit a najít se skrze umělecké, pracovní a intelektuální činnosti každé dítě. Chceme spojit školu se skutečným životem, proto bude součástí pravidelné vyučování na školním statku, kde se budeme s dětmi věnovat praktickým činnostem spojeným s péčí o půdu, o zvířata, o zahradu.

Budeme usilovat o to, aby se škola stala láskyplným prostředím, kde semínko každého dítěte bude moci nasát tolik síly, aby se z něj v budoucnu mohl stát pevný, košatý a zářící strom.

Pokud Vás tato idea zaujala, pokud cítíte, že Vám takový přístup ke vzdělávání a výchově dává smysl, pak se můžete stát součástí našeho kolegia. Potřebujeme od Vás:

  • odpovídající vzdělání pedagogického směru dle zákona,
  • seminář waldorfské pedagogiky pro výuku 1. stupně,
  • pozitivní přístup,
  • otevřenost vůči novým podnětům ve výchově a vzdělávání,
  • sílu a odhodlání.

My Vám můžeme nabídnout:

  • smysluplnou práci, která Vás naplní radostí,
  • kolegy, kteří Vás budou ve Vaší práci podporovat a pomáhat Vám (mentorská činnost),
  • stejné ohodnocení jako ve státním školství,

 

Vaše životopisy a motivační dopisy zasílejte na palicka@smartech.cz. Pro více informací volejte Miroslava Paličku, tel. 777 906 054.

Menu