Prožili jsme nádherný čas v Olomouci, kde se olympijského klání zúčastnilo přes 150 dětí, žáků pátých tříd waldorfských škol, z celé české republiky. Vytvořilo se zde výjimečné přátelství a pospolitost. Každý z Řeků porovnával své výkony pouze sám se sebou, nešlo zde o měření sil navzájem, ale aby každý překonal sám sebe. V pátek proběhlo divadlo (odkaz zde: https://www.youtube.com/watch?v=rzbXxBMwlGo), kdy si každá ze škol připravila část z Odysseovy cesty, které dohromady dávalo celý příběh. Děti opravdu prožily Staré Řecko, kde rozvíjeli své tělo olympijským kláním. V theatronu rozezněla jejich duše a do společného chrámu přišlo boštvo se samotným Diem, Palas Athénou a Hérou.

